Arabamı Kiraya Vermek İstiyorum | By MG Car Rental
preloader

Arabamı Kiraya Vermek İstiyorum

Arabamı Kiraya Vermek İstiyorum

  • By MG Car Rental
  • 13 Ekim 2019
  • Etiket: Denizli Rent A Car

Arabamı Kiraya Vermek İstiyorum

Son zamanlarda insanlar çeşitli alanlarda girişimlerde bulunarak gelirlerini arttırmaktadır. İşte böyle bir arenada sizler için aklınıza pek gelmeyecek bir gelir elde etme yönteminden bahsedelim. Arabanızı kiraya vererek para kazanmaya ne dersiniz? Arabamı kiraya vermek istiyorum ancak bu konuda fikrim yok diyorsanız rehberimiz tam da sizin için hazırlanmış. Çünkü arabanızı kiraya vermek son derece kolaydır. Ülkemizde bu alanda aracı olarak çalışan firmalar vardır. Bu firmalarla iletişime geçerek araçlarınızı hemen kiraya verebilirsiniz. Aracınızı hiçbir ödeme yapmadan gelir elde edecek şekilde kiraya verebilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için aracınız belli şartları taşımalıdır. Böylece aracı firmayla iletişime geçerek bir müşteri bekleyebilirsiniz.

Aracı firmalar kısa sürede müşteriniz ile sizi kanunlar kapsamında bir araya getirmektedir. Elinizdeki araçtan gelir elde etmek istiyorsanız ve masraflarını karşılamak istiyorsanız aracınızı kiraya vererek ekstra gelir elde edebilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken hemen bir şirket bulmak ve aracınızın uygunluk kontrolünü yaparak kira için çalışmaya başlamaktır.

Aracımı Nasıl Kiraya Veririm?

Sizler de aracınızı kiraya vermek için ister bireysel olarak çalışma yapın isterseniz de aracı bir firma kullanın. Aracımı kiraya vermek istiyorum ve müşteri bulabilirim hem de kendime güveniyorum diyorsanız kendiniz de aracınızı kiraya bulabilirsiniz. Ancak insanlarla muhatap olmak istemiyorum diyorsanız ve müşteri bulmakta zorlanacaksanız aracı bir firma tercih edebilirsiniz. Aracı bir firma ile çalışmanın faydalarını şu şekilde açıklayalım;

• Aracınızı kiraya vermek için aracı bir firma kullanırsanız aracınızı kiralayan kişi belli kurallar dahilinde kullanmak zorunda kalır. Böylece aracınızda ortaya çıkabilecek olumsuzluklar ortadan kaldırılabilir.

• Arabanız sözleşme ile kiraya verileceği için aracı firma tarafından güvence altına alınmış olur. Böylece sizler de ekstra bir durumu düşünmek zorunda kalmadan aracınızdan gelir elde edebilirsiniz.

• Aracınızda bir sorun oluşması durumunda yasal süreçler aracı firma tarafından yürütülecektir. Böylece sizi uğraştırmak durumunda kalmayacak.

• Aracı firma sizler için müşterileri kolayca bulacaktır. Bu yüzden aracınızın uzun süre boşta kalma durumu olmayacaktır. Ayrıca piyasa ortalamasında bir fiyata aracınızı kiraya verebilirsiniz.

Araç Kiraya Verme Sistemi

Aracımı kiraya vermek istiyorum diyorsanız yapmanız gereken adımlar şöyledir;

• Öncelikle aracınızı kiraya vermek için çalışacağınız şirketin sistemine üye olmanız gerekmektedir.

• Kendinize oluşturduğunuz profili onayladıktan sonra da kendi bilgilerinizi sisteme eklemelisiniz.

• Öncelikle aracınızın ruhsat bilgilerini girerek listede kiralamak isteyenlerin görmesini sağlamalısınız.

• Aracınızın sisteme uygunluk kontrolünden sonra bir sorun çıkmazsa aracınız sıralama içine alınmaktadır.

• Bu süreçten sonra araç kiralamak isteyenler gerekli filtrelemeleri yaptıktan sonra listede aracınızı da görebilir.

• Bir müşteri aracınızı kiralamak istediği anda sizlere rezervasyon isteğinde bulunur.

• Daha sonra sizler de kiralamak isteyen kişinin ehliyet ve ceza puanı gibi detaylarını sorgulayarak uygun gördüğünüz anda kiralama işlemine onay verebilirsiniz.

Aracı şirketler de bu işlemden belli bir komisyon ile çalışmaktadır. Yani sizler yine istediğiniz tutarı kira bedeli olarak alabilirsiniz. Böylece aracı şirket için sadece bir hizmet bedeli ödersiniz ve aracınızdan sürekli olarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Aracınızı kiraya verdiğinizde düzenli olarak müşteri bulabilen bir firma size bir ev kirasından çok daha fazla para kazandıracaktır. Bunun için araç kiralama konusunda tecrübeli bir firma tercih etmelisiniz. Ayrıca çalışmaya başlarken verilecek hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi almalı ve sizi koruyacak ilkelerle çalışan firmaları tercih etmelisiniz. Bu süreçte aracı şirketler büyük sigorta şirketleriyle çalışmaktadır. Böylece araçlarınızın başına bir durum gelmesi halinde tüm ödeme şirketler tarafından yapılmaktadır.

Paylaş: